The full list of results involving the clubs of North and Mid Wales.
If you can see any errors or know of any omissions in the listing, it would be appreciated if you could please either text the details to 07713 514375 or email to gwcymru1@aol.com - many thanks
+++++
WRU Principality Premiership
Bridgend 43 v RGC 39
+++++
Division One North
Dinbych 46 +1 v Pwllheli 26 +1
Mold 24 +1 v Bethesda26 +1
Team | P | W | D | L | BP | P |
Llandudno | 19 | 18 | 0 | 1 | 11 | 83 |
Pwllheli | 19 | 14 | 1 | 4 | 12 | 70 |
Nant Conwy | 20 | 13 | 2 | 5 | 14 | 70 |
Ruthin | 20 | 14 | 1 | 5 | 9 | 67 |
Bala | 20 | 13 | 1 | 6 | 11 | 65 |
Bethesda | 20 | 9 | 2 | 9 | 11 | 51 |
Dinbych | 19 | 7 | 0 | 12 | 9 | 37 |
Caernarfon | 19 | 6 | 0 | 13 | 11 | 35 |
Llangefni | 20 | 4 | 0 | 16 | 8 | 24 |
Bro Ffestiniog | 19 | 4 | 0 | 15 | 7 | 23 |
Mold | 19 | 1 | 1 | 17 | 3 | 9 |
+++++
Division Two North
Dolgellau 3 v COBRA 17
Teirw Nant 19 v Rhyl 17 +1
Team | P | W | D | L | BP | P |
COBRA | 19 | 18 | 0 | 1 | 10 | 82 |
Doglellau | 19 | 16 | 0 | 3 | 13 | 77 |
Wrexham | 19 | 15 | 1 | 3 | 13 | 75 |
Newtown | 20 | 11 | 0 | 9 | 10 | 54 |
Rhyl | 18 | 9 | 2 | 7 | 9 | 49 |
Teirw Nant | 20 | 9 | 1 | 10 | 10 | 48 |
Welshpool | 20 | 8 | 0 | 12 | 9 | 41 |
Llanidloes | 19 | 9 | 0 | 10 | 2 | 38 |
Colwyn Bay | 20 | 6 | 0 | 14 | 8 | 32 |
Bangor | 20 | 4 | 0 | 16 | 7 | 23 |
Abergele | 20 | 0 | 0 | 20 | 3 | 3 |
+++++
Division Three North
Shotton 73 +1 v Llangefni 2nds 19
Mold 2nds 3 v Flint 92 +1
Dinbych 2nds 31 +1 v Pwllheli 2nds 21
Holyhead 10 +1 v Menai Bridge 14
Team | P | W | D | L | BP | P |
Shotton | 18 | 13 | 0 | 5 | 16 | 68 |
Machynlleth | 18 | 13 | 0 | 5 | 12 | 64 |
Flint | 18 | 11 | 1 | 6 | 13 | 59 |
Pwllheli 2nds | 16 | 10 | 0 | 6 | 7 | 47 |
Menai Bridge | 17 | 9 | 1 | 7 | 7 | 45 |
Holyhead | 16 | 8 | 1 | 7 | 9 | 43 |
Dinbych 2nds | 17 | 8 | 0 | 9 | 10 | 42 |
Llangefni 2nds | 18 | 7 | 1 | 10 | 11 | 41 |
Rhos | 18 | 4 | 0 | 14 | 4 | 20 |
Mold 2nds | 16 | 1 | 0 | 15 | -1 | 3 |
+++++
Friendly
Ruthin 2nds v Caldy 3rds
+++++
North Wales Youth Cup Semi Finals
Nant Conwy 55 v Caernarfon 7 - league/cup double header
Dolgellau 42 v Colwyn Bay 36 - league/cup double header
North Wales Youth Plate Semi Finals
COBRA 19 v Pwllheli 24
Dinbych 23 v Newtown 19
North Wales Bowl Semi Final
Llangefni 63 v Mold 38
North Wales Youth Premiership
Bangor 22 v Ruthin 17
+++++
WRU West 1
Aberystwyth 39 v Dunvant 7
WRU West Central 2
Morriston 23 v Builth Wells 18
WRU East 3 D
Aberysychan 10 v Trefyclawdd 22
WRU East 3 Central C
Llandrindod Wells 21 v Whitchurch 29
There are no events to show yet.