All the results as they come in for the clubs of North and Mid Wales
If you see any errors or can fill in any of the missing scores in the following list it would be appreciated if you would please either email the details to gwcymru1@aol.com or text to 07713 514 375 - many thanks
WRU Championship
Beddau 16 v 20 Narberth
Bridgend Athletic 12 v 39 Swansea
Cardiff Met 10 v 45 Pontypool
Glynneath 15 v 51 Merthyr
Llanharan 0 v 74 Bargoed
Newcastle Emlyn 8 v 24 Newbridge
RGC 1404 57 v 0 Tata Steel
Team | P | W | D | L | Pts |
Merthyr | 11 | 10 | 0 | 1 | 50 |
Swansea | 9 | 8 | 0 | 1 | 39 |
Pontypool | 10 | 8 | 1 | 1 | 38 |
RGC | 9 | 7 | 0 | 2 | 34 |
Bargoed | 9 | 5 | 1 | 3 | 28 |
Beddau | 11 | 5 | 0 | 6 | 25 |
Newbridge | 11 | 5 | 0 | 6 | 23 |
Cardiff Met | 10 | 4 | 0 | 6 | 22 |
Narberth | 10 | 4 | 0 | 6 | 21 |
Newcastle Emlyn | 11 | 3 | 0 | 8 | 16 |
Bridgend Athletic | 10 | 3 | 0 | 7 | 16 |
Glynneath | 9 | 3 | 0 | 6 | 15 |
Tata Steel | 11 | 4 | 0 | 7 | 14 |
Llanharan | 9 | 0 | 0 | 9 | 1 |
WRU Division One North
Abergele 13 v Nant Conwy 21
Mold 18 v Bethesda 10
Llandudno 31 +1 v Llangefni 17
Ruthin 12+1 v Caernarfon 13
Pwllheli 56 +1 v Dolgellau 8
Bala 17 v COBRA 10 +1
Team | P | W | D | L | Pts |
Nant Conwy | 9 | 7 | 1 | 1 | 35 |
Caernarfon | 10 | 7 | 0 | 3 | 34 |
Llandudno | 9 | 6 | 0 | 3 | 32 |
Pwllheli | 9 | 6 | 1 | 2 | 31 |
Bala | 8 | 6 | 1 | 1 | 28 |
Mold | 10 | 5 | 1 | 4 | 23 |
Abergele | 10 | 3 | 1 | 6 | 20 |
Ruthin | 10 | 3 | 2 | 5 | 20 |
Bethesda | 9 | 4 | 0 | 5 | 19 |
Llangefni | 9 | 2 | 0 | 7 | 12 |
Dolgellau | 8 | 1 | 1 | 6 | 10 |
COBRA | 9 | 1 | 0 | 8 | 7 |
WRU Division Two North
Flint 14 v Colwyn Bay 38 +1
Menai Bridge 5 v Shotton Steel 36 +1
Bro Ffestiniog 42 +1 v Wrexham 3
Llanidloes 12 +1 v Denbigh 13
Harlech 26 +1 v Machynlleth 6
WRU Division Three North
Bangor 24 +1 v Rhosllanerchrugog 10
Llangollen 49 +1 v Rhyl & District 5
Welshpool v Porthmadog - POSTPONED
Holyhead 3 v Newtown 80 +1
WRU Division 1 West Central
Ammanford 38 v Builth Wells 5
WRU Division 2 West
Penclawdd 24 v Aberystwyth 7
WRU Division 3 East Central B
Cowbridge 67 v Llandrindod 5
WRU Division 3 East D
Malpas v Trefyclawdd - POSTPONED
Old Tylerian 17 v Rhayader 5
North Wales Youth Division One
Caernarfon 13 v Pwllheli 8
Colwyn Bay 0 v Ruthin 55
Denbigh 53 v Llandudno 14
Bala 32 v Llangefni 0
Nant Conwy 46 v Mold 0
North Wales Youth Division Two
Dolgellau v Shotton Steel - POSTPONED
Llanidloes 7 v Bethesda 24
Newtown 38 v Bro Ffestiniog 12
Rhyl v COBRA - POSTPONED
Welshpool v Bangor - POSTPONED
North Wales 2nd XV League - Eastern Division
Abergele 2nds v Nant Conwy 2nds - POSTPONED
Denbigh 2nds 15 v Bala 2nds 25
North Wales 2nd XV League - Western Division
Bro Ffestiniog 2nds v Bethesda 2nds - POSTPONED
Pwllheli 2nds 22 v Dolgellau 2nds 12
North East Counties League
Rhyl 2nds v Llandudno 2nds
Rhos 2nds v Shotton 2nds - POSTPONED
Mold 3rds 38 v Colwyn Bay 2nds 42
There are no events to show yet.