All the results as they come in for the clubs of North and Mid Wales.
If you see any errors or omissions in the following list, it would be appreciated if you could please either text the details to 07713 514 375 or email to gwcymru1@aol.com - many thanks
Friday, 21st September
WRU Principality Premiership
Pontypridd 18 v RGC 32
Saturday, 22nd September
North Wales Division One
Mold 18 v Bala 18
Llandudno 37 +1 v Bethesda 5
Bro Ffestiniog 12 v Ruthin 25
Llangefni 26 +2 v Nant Conwy 31+1
Pwllheli 59 +1 v Dinbych 17
Team | P | W | D | L | Pts |
Nant Conwy | 4 | 4 | 0 | 0 | 19 |
Llandudno | 3 | 3 | 0 | 0 | 15 |
Ruthin | 4 | 3 | 0 | 1 | 13 |
Pwllheli | 2 | 2 | 0 | 0 | 10 |
Bethesda | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 |
Dinbych | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 |
Bala | 4 | 0 | 1 | 2 | 4 |
Caernarfon | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 |
Llangefni | 4 | 0 | 0 | 4 | 4 |
Mold | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 |
Bro Ffestiniog | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 |
North Wales Division Two
Welshpool 12 Newtown 29 +1
Bangor 5 v COBRA 14
Llanidloes 34 v Rhyl 0
Abergele 6 v Colwyn Bay 48 +1
Dolgellau 11 v Teirw Nant 7 +1
Team | P | W | D | L | Pts |
Llanidloes | 3 | 3 | 0 | 0 | 13 |
COBRA | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 |
Newtown | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 |
Dolgellau | 2 | 2 | 0 | 0 | 9 |
Wrexham | 2 | 2 | 0 | 0 | 9 |
Teirw Nant | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 |
Rhyl | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 |
Colwyn Bay | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 |
Welshpool | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 |
Bangor | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 |
Abergele | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 |
North Wales Division Three
Pwllheli 2nds 52 +1 v Benllech 5
Dinbych 2nds 25 +1 v Machynlleth 11
Holyhead 22 v Flint 22
Rhos 0 v Shotton Steel 97 +1
Llangefni 2nds 68 +1 v Mold 2nds 0
Team | P | W | D | L | Pts |
Dinbych 2nds | 3 | 3 | 0 | 0 | 15 |
Llangefni 2nds | 3 | 2 | 1 | 0 | 12 |
Pwllheli 2nds | 2 | 2 | 0 | 0 | 9 |
Holyhead | 3 | 1 | 1 | 1 | 8 |
Flint | 2 | 1 | 1 | 0 | 7 |
Shotton | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 |
Machynlleth | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 |
Menai Bridge | 2 | 0 | 1 | 1 | 4 |
Rhos | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 |
Mold 2nds | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 |
Benllech | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 |
North Wales 2nd XV League
Bala 2nds 105 v Rhyl 2nds 0
Flint 2nds 0 v Bethesda 2nds 65
Llandudno 2nds 10 v Wrexham 2nds 44
Ruthin 2nds 40 v Caernarfon 2nds 36
North West Wales Youth League
Bangor v Llandudno
Holyhead 0 v Pwllheli 50
Bro Ffestiniog v Nant Conwy - Postponed
Llangefni 17 v Dolgellau 72
Caernarfon v Bethesda
North East Wales Youth League
Colwyn Bay v Rhyl
Newtown v COBRA - Abandoned
Mold v Ruthin
Wrexham v Shotton Steel
WRU West Division One
Kidwelly v Aberystwyth - Postponed
WRU West Central Division 2
Builth Wells 14 v Birchgrove 15
WRU Division 3 East D
Old Tyleryan 0 v Rhayader 48
Trefyclawdd 10 v Hollybush 12
Sunday, 23rd September
North Wales Womens Game On League
Llangefni v Llangollen
Welshpool v Holyhead
Abergele v COBRA
There are no events to show yet.