All the results for games involving the clubs of North and Mid Wales
If you see any errors or can fill in the gaps in the following list, it would be appreciated if you would please either text the details to 07713 514 375 or email to gwcymru1@aol.com - many thanks
Saturday, 8th December
WRU Principality Premiership
RGC 33 v Cross Keys 13
Teams P W D L Pts
Merthyr 14 12 0 2 59
Pontypridd 14 11 0 3 54
Cardiff 14 10 0 4 49
Ebbw Vale 14 10 0 4 47
Aberavon 14 10 0 4 46
RGC 1404 14 8 0 6 43
Newport 14 9 0 5 41
Llandovery 14 8 0 6 41
Carmarthen Quins 14 7 0 7 37
Swansea 14 5 0 9 27
Llanelli 14 4 1 9 24
Cross Keys 14 3 1 10 23
Bedwas 13 4 0 9 22
Bridgend 13 4 0 9 22
Bargoed 13 3 0 10 17
Neath 13 1 0 12 9
WRU National Plate Round 3
Llandudno 23 v Blaenavon 6
Pwllheli 10 v Mountain Ash 8
Rest of the Plate results
Bridgend Athletic 18 v 20 Treorchy
Brynmawr 16 v 6 Glamorgan Wanderers
Cambrian Welfare w/o v Mumbles
Heol y Cyw 0 v 8 Penallta
Nelson 26 v 0 Croesyceiliog
Pencoed P v P Seven Sisters
Resolven 24 v 23 Senghenydd
Rhiwbina 3 v 0 Llanelli Wanderers
Rumney P v P Brecon
WRU National Bowl Round 4
Dolgellau 24 v Bryncethin 7
Teirw Nant 6 v Aberaeron 30
Penygraig 6 v COBRA 5
Pwllheli 2nds 15 v Llanhilleth 26
Wrexham 19 v Bridgend Sports 25
Rest of today's Bowl results:
Abercrave 10 v 20 Oakdale
Blaina P v P Pyle
Cwmgors 7 v 43 Nantgaredig
Pentyrch P v P Bargoed II
RTB Ebbw Vale 30 v 14 Pontrhydyfen
St Albans 11 v 7 Amman United
Tredegar Ironsides P v P Pontyclun
Treharris P v P Abergavenny
Tylorstown 12 v 11 Haverfordwest
Usk w/o v Neyland
Ynysowen 7 v 22 CR Cymry Caerdydd
WRU North Wales Division One
Bala 32 +1 v Bethesda 0
Bro Ffestiniog v Caernarfon - POSTPONED
Nant Conwy v Mold - POSTPONED
Ruthin 29 +1 v Dinbych 10
Team | P | W | D | L | BP | P |
Llandudno | 9 | 9 | 0 | 0 | 5 | 41 |
Pwllheli | 8 | 8 | 0 | 0 | 7 | 39 |
Nant Conwy | 9 | 7 | 0 | 2 | 6 | 34 |
Ruthin | 10 | 7 | 0 | 3 | 4 | 32 |
Bethesda | 9 | 4 | 0 | 5 | 7 | 23 |
Bala | 10 | 3 | 1 | 6 | 6 | 20 |
Caernarfon | 9 | 4 | 0 | 5 | 3 | 19 |
Bro Ffestiniog | 8 | 3 | 0 | 5 | 2 | 14 |
Dinbych | 8 | 2 | 0 | 6 | 3 | 11 |
Mold | 8 | 1 | 1 | 6 | 1 | 7 |
Llangefni10 | 0 | 0 | 10 | 6 | 6 |
WRU North Wales Division Two
Abergele 10 v Newtown 30 +1
Colwyn Bay 26 +1 v Bangor 5
Welshpool v Llanidloes - match abandoned first half
Team | P | W | D | L | BP | P |
Wrexham | 8 | 7 | 0 | 1 | 6 | 34 |
Newtown | 9 | 7 | 0 | 2 | 4 | 32 |
COBRA | 8 | 7 | 0 | 1 | 4 | 32 |
Dolgellau | 5 | 4 | 0 | 1 | 4 | 20 |
Colwyn Bay | 10 | 4 | 0 | 6 | 4 | 20 |
Llanidloes | 7 | 3 | 0 | 4 | 3 | 19 |
Rhyl | 7 | 4 | 0 | 3 | 3 | 19 |
Welshpool | 9 | 3 | 0 | 6 | 6 | 18 |
Teirw Nant | 8 | 3 | 0 | 5 | 5 | 17 |
Bangor | 10 | 2 | 0 | 9 | 4 | 12 |
Abergele | 9 | 0 | 0 | 9 | 2 | 2 |
WRU North Wales Division Three
Flint 17 +1 v Llangefni 2nds 24 +1
Mold 2nds 0 v Machynlleth 52 +1
Rhosllanerchrugog 17 v Benllech 5
Shotton Steel 43 +1 v Dinbych 2nds 5
Team | P | W | D | L | BP | P |
Shotton | 9 | 8 | 0 | 1 | 7 | 39 |
Machynlleth | 10 | 7 | 0 | 3 | 7 | 35 |
Dinbych 2nds | 9 | 5 | 0 | 4 | 8 | 28 |
Holyhead | 9 | 5 | 1 | 3 | 4 | 26 |
Llangefni 2nds | 9 | 4 | 1 | 4 | 6 | 24 |
Flint | 9 | 4 | 1 | 4 | 5 | 23 |
Pwllheli 2nds | 7 | 5 | 0 | 2 | 3 | 23 |
Menai Bridge | 7 | 3 | 1 | 3 | 5 | 19 |
Rhos | 9 | 3 | 0 | 6 | 3 | 15 |
Benllech | 9 | 1 | 0 | 8 | 1 | 5 |
Mold 2nds | 9 | 1 | 0 | 8 | 0 | 4 |
North Wales 2nd XV League
Wrexham 2nds v Bala 2nds - POSTPONED
Dolgellau 2nds v Flint 2nds - POSTPONED
Llandudno 2nds 34 v Bethesda 2nds 7
Friendly
Rhyl v Mold 3rds
National League 2 West Central
Morriston v Builth Wells - POSTPONED
National League 3 East D
Girling 5 v Rhayader 44
Tref y Clawdd v St Josephs (Newport) - POSTPONED
National League 3 East Central C
Cardiff Internationals 19 v Llandrindod Wells 19
There are no events to show yet.